kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Noc Świętojańska w Goniądzu

Noc Świętojańska w Goniądzu

Jednym Noc Świętojańska, drugim Noc Kupały – wszystkim jest to pretekst do dobrej zabawy!
22 czerwca 2019 r. (sobota) na plaży miejskiej w Goniądzu odbędzie się impreza plenerowa pn. Noc Świętojańska, organizowana przez Burmistrza Miasta i Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu.

Rozgrzewką przed wieczornym świętowaniem będzie turniej siatkówki plażowej (godz. 12:00), podczas którego zgłoszone drużyny będą rywalizować o Puchar Burmistrza Goniądza. O godz. 19:00 oficjalnie rozpocznie się goniądzka Noc Świętojańska. Zgromadzoną publiczność powitają Burmistrz Miasta – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu – Katarzyna Nowicka, życząc wszystkim udanej zabawy i ogłaszając konkurs na kwiat paproci. Przez cały wieczór uczestnicy imprezy będą poszukiwać wiązanki, symbolizującej legendarny kwiat zakwitający tylko raz w najkrótszą noc w roku.
Zanim zapadnie zmrok na scenie wystąpią zespoły działające przy GOK w Goniądzu: Dziecięcy Zespół Taneczny MIKROKLIMAT, Zespół Wokalny Nadbiebrzańskie Nutki i Nadbiebrzańskie MINInutki, Zespół Pieśni i Tańca „Biebrza”, Maria i Andrzej Sobolewscy oraz gościnnie Przedszkolaki z Goniądza. Następnie godzinny występ da zespół Whitestok, który zaprezentował się w znanym programie rozrywkowym „Must be the Music”.

Przed godz. 22 przyjdzie czas na świętojańskie tradycje. Spośród tłumu wyłoni się znalazca kwiatu paproci oraz zostaną nagrodzone dziewczęta, które wykonały najpiękniejsze wianki świętojańskie. Kolejnym punktem programu będzie taniec dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”, połączony z tradycyjnym puszczaniem wianków do rzeki. Noc Świętojańska to nie tylko uhonorowanie wody, ale także ognia. Taniec z ogniem wykona grupa GORE z Suwałk. Po części obrzędowej na scenie wystąpi zespół disco polo – zespół DIADEM, wprowadzając uczestników imprezy w taneczny nastrój. Obchody Nocy Świętojańskiej nad Biebrzą zakończy zabawa taneczna do rana z DJ Wojteckim.

Imprezie towarzyszyć będą bezpłatne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych (dmuchańce, Eurobungee, fotobudka, itp.), pokazy Policji i Straży Pożarnej, stoisko edukacyjne Biebrzańskiego Parku Narodowego, a także stoiska ze słodkościami, balonami i zabawkami.
Organizatorzy zapraszają serdecznie do udziału w Nocy Świętojańskiej.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Monieckiego.

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00