kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Wracamy ze stacjonarnymi darmowymi poradami prawnymi

Wracamy ze stacjonarnymi darmowymi poradami prawnymi

Osoby w najtrudniejszej sytuacji życiowej i finansowej mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawniczą. Zapewnia ją powiat. Z powodów epidemicznych w ciągu ostatnich miesięcy spotkania z prawnikami odbywały się wirtualnie. Teraz dyżury przechodzą z powrotem na tryb stacjonarny.

Od połowy czerwca nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu monieckiego może odbywać się nie tylko telefonicznie
i z wykorzystaniem środków porozumiewania na odległość, ale także stacjonarnie. Wszystkie wizyty są wcześniej umawiane telefonicznie lub internetowo.

W związku ze stopniowym zmniejszaniem obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym przywrócona zostaje stacjonarna praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Jeden z Punktów zlokalizowany jest w budynku Starostwa Powiatowego w Mońkach przy Al. Niepodległości 3, lokale drugiego Punktu zlokalizowane są w pięciu siedzibach Gmin naszego powiatu: Jasionówce, Trzciannem, Krypnie, Goniądzu i Jaświłach. Porady w gminach odbywają się jeden dzień w tygodniu.

Zadzwoń, aby umówić się na wizytę i uzyskać szczegółowsze informacje : tel. 85 727 88 00 w godzinach pracy Starostwa
tj. 7.30-15.30.

Udzielanie porad prawnych tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Informacje o tym, kto może i w jaki sposób skorzystać z prawnego wsparcia  znajdują się na stronie www.monki.pl w zakładce "Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej".

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00