kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Relacja Z Tradycją w Nowoczesnosć

Relacja Z Tradycją w Nowoczesnosć

29 sierpnia w centrum miasta odbyło się wydarzenie aktywizujące Koła Gospodyń Wiejskich pt. "Z tradycją w Nowoczesność".
Centrum miasta wypełniły stoiska Kół Gospodyń Wiejskich gdzie można było zaopatrzyć się w regionalne produkty i rękodzieło.
Dla najmłodszych zostały zapewnione atrakcje w postaci dmuchańców. Miłośnikom straży pożarnej zostały udostępnione do obejrzenia dwa samochody straży. Ponadto w ramach projektu „Eko Powiat Moniecki edycja VI” zorganizowano stoiska dotyczące segregacji, eko-zagadki, pamiętnik przyrody, eko produkt. Atrakcje były dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe z terenu Powiatu Monieckiego Wodniczka, Tęcza, Trzciannianki, Wrzosy, Przebojowe Babki, Kompania Męska, Biebrzanie, Kądzielnice.
Następnie Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały się ze swoją działalnością.
Podczas wydarzenia został przeprowadzony konkurs na ,,Najpiękniejsze stoisko” oraz ,,Najsmaczniejszą tradycyjna potrawę”. Komisja powołana przez Organizatora dokonała oceny stoisk i potraw.
W kategorii na ,,Najpiękniejsze stoisko”:  
I miejsce przypadło Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kreatywne Czechowianki” z Czechowizny
Ii Miejsce zdobyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Długołęce
III miejsce zdobyły Panie z Kła Gospodyń Wiejskich w Niewiarowie  

Wyróżnienie otrzymały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Poniklanki z Poniklicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Krypna.
W Konkursie na ,,Najsmaczniejszą tradycyjną potrawę”:
I miejsce zdobyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krypna za  placuszki z ziemniaka podparte słupkami wieprzowymi otulone kremową kurkową nutą
II miejsce otrzymało Koło Gospodyń Wiejski z Czechowizny za kaszankę
III miejsce zajęła Pani Katarzyna Wykowska za ciasto  ,,Pień drzewa".
Następnie na scenie wystąpił folk – rokowy Zespół Słowiany, który zaprezentował ogromną dawką pozytywnej energii, która przyciągnęła wszystkich do tańca niezależnie od wieku.

Kolejnym zespołem muzycznym , który wystąpił na scenie był Zespół ,,Podlaskie Orły". Zespół powstał w Chicago w 1980 roku i zasłyną z takich przebojów jak ,,Cztery razy po dwa razy", ,,Biały Miś".
Następnie na scenie pojawiła się utalentowana wokalistka ,,FOLK LADY”, która na swoim koncie ma takie hity jak: “Sasanka”, “Gdyby”, czy “Mazureczek”. Artystka zachwyciła zebranych niezwykłym brzmieniem swoich utworów.
Na zakończenie wydarzenia wystąpił Zespół ,,LETNI” (ex. Letni, Chamski Podryw). Zespół który tworzą Dawid „Anton” Antonkiewicz i Maciej „Canton” Piotrowski porwał publiczność do śpiewu swoich przebojów. Ponadto zespół wraz z Szwagrami ze swojego STREAMOBUSU podczas wydarzenia prowadził transmisję na żywo tzw. ,,SWAGABUNDA TOUR” Transmisję  możecie obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=8G0lYEaZT0Q.

Galeria zdjęć https://photos.app.goo.gl/9xjjWkdNXvNimdFE9

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00